کشور اسپانیا یکی از مقصد­های محبوب گردشگران سراسر جهان در انتخاب تور اروپا برای سفر می­باشد. در این مقاله از مقاله از سایت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی معراج گشت همراه ما باشید تا مشهورترین جاذبه های گردشگری اسپانیا را معرفی کنیم.

کشور اسپانیا، شهر گرانادا، باغ های جنرالایف و قصر الحمرا

کاخ زیبای الحمرا، بنایی به یادگار از دورانی است که حکومت اسلامی در اسپانیا مستقر بود. این قصر بی­تردید از معماری و ساخت مهندسی فوق العاده­ای بهره می­برد. در منطقه آندلس اسپانیا و بر بالای تپه این قصر خودنمایی می­کند. این ققر از قسمت های متفاوتی ساخته شده که هر کدام در دوره­ای به سایر بنا ها اضافه شده و به شکل کنونی که متشکل از مسجد، قلعه، کاخ اصلی، باغ های سرسبز و حمام تاریخی است، درآمده باشد.

بخش داخلی این قصر نماینگر کامل هنر اسلامی با ترکیب سبک و سیاق عربی است.

در پشت قصر نیز باغ های زیبا چشم انداز منحصربفردی را به کاخ اضافه کرده­اند،

کشور اسپانیا، شهر بارسلونا، کلیسای لا ساگرادا فامیلیا

شهر بارسلونا که بیشتر با نام باشگاه فوتبالش مشهور و زبانزد در بین مردم جهان است، از نظر تاریخی نیز یکی از جاذبه های گردشگری محبوب را در خود جای داده است. کلیسای لا ساگرادا فامیلیا که عنوان بلندترین سازه مذهبی در جهان را از آن خود کرده است در شهر بارسلونا قرار دارد، این کلیسا تلفیقی از نور، رنگ، پند های دینی و الهام گیری های بی شمار از طبیعت است. همه ساله مسافران زیادی با خرید تور اروپا مخصوصا برای سفر به بارسلونا و دیدن این کلیسا اقدام می­کنند. به طوری که آمار ها حاکی از این است که هر ساله میلیون ها گردشگر از این کلیسا بازدید به عمل می آورند. اگر شما هم با این اطلاعات مایل به سفر به کشور اسپانیا و شهر بارسلونا با قیمتی به صرفه هستید، به سایت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی معراج گشت سر بزنید.

کشور اسپانیا، شهر مادرید، میدان پلازا مایور

شهر مادرید به عنوان پایتخت کشور اسپانیا فارغ از شهرت تیم فوتبالش به خاطر وجود میدان پلازا مایور هر ساله مقصد گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان است.

میدان پلازا مایور از قدیمی ترین مکان های کشور اسپانیا با پشتوانه تاریخی بالا است.

گفته شده که این میدان به دوره حکومت پادشاه فیلیپ سوم در اسپانیا مرتبط است.

پلازا مایور در طول تاریخ میزبان اتفاقات تلخ و شیرین بسیاری بوده است، این میدان در دوره های مختلف سه بار به آتش کشیده و قسمتی از آن تخریب شده و سپس مورد تعمیر قرار گرفته است. در دوره ای این میدان برای تفریح معروف اسپانیایی ها یعنی گاو بازی مورد استفاده قرار گرفته است، در مقطعی از تاریخ میدان پلازا مایور محلی برای انجام رسم  رسوم تاج گذاری پادشاهان اسپانیا بوده است.

امروزه میدان پلازا مایور از کافه ها و رستوران های سنتی و مدرن پر شده است، پس اگر به این میدان سر زدید حتما از طعم غذا های محلی آن بچشید. دست کم باید مزه کالاماری یکی از ساندویچ های ویژه شهر مادرید را امتحان کنید.

کشور اسپانیا، شهر مادرید، کاخ سان لورنزو د ال اسکوریال

کاخ زیبای اسکوریال، قصری با عظمت و پر زرق و برق که در فاصله ای ۴۵ کیلومتری از شهر مادرید قرار دارد. این قصر باشکوه محل زندگی حاکمان اسپانیا در طول تابستان بوده است. قصر اسکوریال به فرمان پادشاه فلیپ دوم در طی سال های ۱۵۶۳ تا ۱۵۸۴ ساخته شده است. این قصر عظیم از قسمت های مختلف تشکیل شده که شامل مجموعه­ای از مکان هایی مانند موزه، کتابخانه سلطنتی، کلیسا، صومعه، آرامگاه خانواده سلطنتی و … است.

کشور اسپانیا، شهر مادرید، کاخ سان لورنزو د ال اسکوریال

محوطه حیاط قصر اسکوریال با مجسمه هایی زیبا از پادشاهان نیک سرشت که به زیبایی در اطراف قرار گرفته­اند، احاطه شده است. کلیسای موجود در قصر اسکوریال و به خصوص قسمت محراب آن با بهره بردن از سنگ های زینتی گران­قیمت از قشنگ ترین مکان های این قصر سلطنتی بزرگ است.

پیشنهاد تور اروپا

حالا که با بهترین مقاصد گردشگری کشور زیبای اسپانیا آشنا شدید؛ اطلاعات مورد نیاز برای گرفتن تصمیم برای سفر به تور اروپا و مخصوصا شهر های زیبای گرانادا، بارسلونا و مادرید را کسب کردید، نیازمند به شرکت خدمات مسافرتی مطمئن برای سفر به اروپا و تهیه تور اروپا هستید، خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی معراج گشت با پشتوانه یک دهه تجربه و خدمت رسانی با در دسترس قرار دادن تور اروپا مخصوا تور سفر به بارسلونا و مادرید با قیمتی به صرفه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می­باشد.