بسیاری از پیوندها وجود نداشتند و پیوندهایی که وجود داشتند در عرض چند روز ناپدید شدند زیرا ناظران اعضای غیرفعال یا هرزنامه را شناسایی و حذف کردند.

تاثیر بک لینک های خریداری شده بر ترافیک سایت
من بک لینک های سایتی را خریدم که به طور متوسط حدود ۱۲۵۰ صفحه در روز بازدید می کرد. همچنین، بیشتر پست‌ها در صفحه اول Google SERP برای کلمات کلیدی که برای آنها نوشته شده بودند ظاهر می‌شوند. همانطور که در زیر نشان داده شده است، در حدود یک هفته از تاریخ خرید، ترافیک ۷۰ درصد کاهش یافته است:

با نگاهی به موقعیت متوسط (در زیر ترافیک-> جستجوی جست و جو)، پست هایی که در صفحه اول بودند بیش از ۲۵۰ قرار گرفتند. تعداد نمایش ها و کلیک ها نیز کاهش زیادی را نشان داد. مطمئناً، جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر من، پست های من را نشان نداد.

تقریباً انگار گوگل پست های من را کاملاً بی اعتبار کرده است. آیا این می تواند به دلیل به روز رسانی پاندا یا پنگوئن گوگل باشد؟ ارسال درخواست بررسی مجدد سایت کمکی نکرد. برای هر وبلاگ نویسی تقریبا غیرممکن است که پس از چنین ضربه ای بهبود یابد و اعتبار سایت خود را بازگرداند.

فروشندگان بک لینک استدلال می کنند که این غیرممکن است. منطق آنها این است که اگر چنین بود، می توان به راحتی خرید بک لینک بد کیفیت را به سایت های رقیب خود خریداری کرد و اعتبار آنها را از بین برد. اما تجربه من نتیجه متفاوتی را نشان می دهد.
چگونه افکت افت ترافیک بک لینک پولی را لغو کنیم؟
بک لینک هایی که ایجاد شده اند وجود خواهند داشت مگر اینکه مدیران سایت آنها را به عنوان هرزنامه حذف کنند یا اگر به صورت دستی به دنبال ۱۰۰۰ لینک بروید و از مدیر درخواست کنید که پیوند را حذف کند. به عبارت دیگر هیچ بازگشتی به حالت اولیه شما وجود ندارد. خوشبختانه گوگل ابزار Disavows link را برای بی اعتبار کردن بک لینک های بی کیفیت به سایت شما معرفی کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که فایل متنی ارسال شده توسط فروشنده برای شما را آپلود کنید. Google هنگام دسترسی به سایت شما این پیوندها را در نظر نمی گیرد.