ابعاد تابلوی مغازه
تابلوی سردر مغازه از نظر ابعاد زیرسازی باید به گونه ای باشد که کل دهانه مغازه را پوشش دهد به گونه ای که شخصی که از بیرون به مغازه نگاه می کند از روی ابعاد تابلو اندازه دهانه مغازه را به صورت واضح تشخیص دهد و ملک مغازه را شناسایی کند.

ارتفاع تابلو نیز هرچه بزرگتر باشد از نظر جلب توجه و بصری بهتر است اما محدودیت هایی در آن وجود دارد و مهم ترین این محدودیت ها نمای ساختمان یا مغازه بالایی می باشد که باید حریم آن رعایت گردد، زیرا ممکن است از نظر شهرداری یا همسایگان دچار مشکل شوید.
پیشنهاد ما:تابلو کامپوزیت

تابلوی مغازه نباید بیش از حد جلو بیاید زیرا این کار باعث می شود دید از پیاده روی جلوی مغازه کاهش پیدا کند و فردی که از جلوی مغازه عبور می کند برای دیدن تابلو دچار مشکل گردد.

رنگ و نور تابلو مغازه
در تابلوهای مغازه بهتر است از زمینه و فلاشینگ با رنگ های متفاوت استفاده نمائید. رنگ محبوب در این مورد، زمینه سفید با فلاشینگ طلایی می باشد. وجود فلاشینگ علاوه بر افزایش زیبایی تابلو باعث ایمن شدن حروف از باران و در پی آن جلوگیری از کثیف شدن می گردد.

در تابلوهای مغازه نوع شغل نیز بسیار مهم است و باید مد نظر قرار داد. معمولا در شغل هایی با مراجعه کننده بالا و مشتری حضوری بهتر است تابلو پرنور و از رنگ های شاد و متنوع استفاده گردد. زیرا این تابلوها جلب توجه بالایی دارند و نادیده گرفتن این تابلوها بسیار بعید می باشد.

در کارهایی که مراجعه کننده های کمتری دارند یا ادارات و یا اماکن اداری که ساعت کار آن ها فقط در اوج روز می باشد می توان از تابلوهای کم نور و یا حتی بدون نور استفاده کرد و با استفاده از حروف ساده هزینه را کاهش داد.

پیشنهاد ما:تابلو کامپوزیت

بهترین نوع تابلو مغازه
تابلو چلنیوم پراستفاده ترین و به جرات یکی از زیباترین تابلوهای درحال حاضر است. از این رو این تابلو از پرکاربردترین تابلوهای برجسته در صنعت تابلوسازی برای ساخت تابلو مغازه به شمار می آید.

رنگ تابلو متناسب با نوع شغل
شاید شما هم متوجه این موضوع شده باشید که بعضی شغل ها مثل فست فود از رنگ های گرم مانند قرمز استفاده می کنند. بسیاری از پروژه های تابلو چلنیوم، کامپوزیت قرمز و حتی حروف چلنیوم قرمز دارند. یا لامپ سبز برای کله پزی ها و این مدل غذاپزی ها باب بوده است.

پیشنهاد ما:تابلو کامپوزیت

رنگ قرمز یک رنگ گرم با جلب توجه بالاست که بسیار به دید تابلوی شما کمک می کند و رنگ سبز یکی از پرنورترین نورهایی است که چشم به خوبی آن را درک می کند.

فونت مناسب تابلو چلنیوم
در تابلو چلنیوم برای انتخاب فونت گزینه های زیادی وجود دارد اما چند نکته را باید رعایت نمود. شما باید فونتی را انتخاب کنید که بیشتر فضاهای خالی تابلو را پر کند. پس برای تابلوهای کشیده از فونت های کشیده مثل نستعلیق و نثر شکسته استفاده نمایید. برای تابلوهایی که عمودی هستند باید چند خط نوشته در نطر بگیرید. توجه نمایید که حروف زیاد در هم نباشند که ناخوانا شوند. همیشه سعی کنید یک تابلوی منظم داشته باشید مگر در تابلوهای خاص.

در انتخاب رنگ بندی تابلو چلنیوم حتما به لوگوی خود توجه کنید. لوگوی شما معرف شماست و براساس کار و صنعت شما طراحی شده پس بهتر است از رنگ ها و اشکال لوگو برای طراحی حروف کمک بگیرید.

ابعاد تابلو
بهتر است ابعاد تابلو مستطیل شکل و نسبت طول به ارتفاع ۱به۳باشد درمواردی که نیاز است مواردی را درپشت کار پنهان کنیم به ناچار باید کل فضا را با زیرسازی کامپوزیت یا ترموود یا هر متریال دیگر که مدنظرمان است بپوشانیم و حروف چلنیوم را بر مبنای آن طراحی و جای گذاری نماییم.

درخصوص ابعاد تابلو چلنیوم بهتر است در ابتدا فضایی را که در اختیارداریم در نظر بگیریم .برای مثال: سر در یک مغازه یا لابی یک شرکت را در نظر داشته باشید؛ دیوار یا پیشانی کار که برای نصب تابلو چلنیوم در نظر گرفته شده است را به طور کامل اندازه بگیرید. در صورتی که تابلو چند بعدی باشد لازم است اندازه های پنج طرف مکعب کار را اندازه گیری نمایید تا بتوانیم در زمان طراحی حروف اندازه و سایز مناسب را در نظر بگیریم.

یشنهاد ما:تابلو کامپوزیت

بهینه سازی مصرف انرژی با استفاده از تابلو چلنیوم
در ساخت تابلو چلنیوم از لامپ های ال ای دی بمنظور جلب توجه بیشتر بخصوص در شب استفاده شده است. این لامپ های به کار رفته بر روی حروف و تابلو نیز می توانند کمترین میزان انرژی را مصرف کنند که این موضوع خود در بهینه سازی انرژی نقش بسیار مهمی دارد.

طول عمر تابلو
انواع تابلو مغازه به دلیل اینکه در فضای باز نصب و مورد استفاده قرار می گیرند، همواره در معرض فرسایش قرار دارند. از این رو باید طول عمر بالایی داشته باشند. برخی از تابلوها چندان با کیفیت نبوده و طول عمر کمی دارند که این امر باعث شده تا بعد از مدتی نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا کنند.

تابلو چلنیوم در برابر آب و رطوبت و همچنین سرما و گرما بسیار مقاوم است و این ویژگی در کنار زیبایی و جذابیت یک مزیت بزرگ محسوب می گردد. همچنین با توجه به کیفیت بالای متریال ها و آلیاژهای به کار رفته در ساخت این تابلو امکان شستشو و تمیز کردن آن نیز به راحتی فراهم شده است.

اما توجه نمایید تمامی این موارد زمانی صدق می کند که برای طراحی و نصب تابلو خود از افراد حرفه ای کمک گرفته و از متریال با کیفیت استفاده نمایید.